Povešću te / Odvešću te / Dovešću te - Vodič za svakog od nas!

Bravo šampione! Novak u osmini finala Australian Opena

20. jan 2018.

Novak je u meču koji je trajao dva sata i 21 minut slavio sa 3:0, po setovima 6:2, 6:3, 6:3.

Đoković će u četvrtom kolu igrati protiv Hjeona Čunga iz Koreje koji je senzacionalno izbacio četvrtog nosioca Aleksandra Zvereva sa 3:2 u setovima (5:7, 7:6(7:3), 2:6, 6:3, 6:0). Srpski teniser je konačno dobio priliku da igra u večernjem terminu po lokalnom vremenu, a on im se odužio ubedljivom igrom. Iako se po rezultatu može steći takav utisak, Novak nije lagano stigao do prvog seta. Đoković je prvi set rešio brejkom u šestom gemu, kada je prvo ispustio tri vezane brejk lopte, a zatim iskoristio četvrtu. Vinjolas je stalno bio u igri i nije se lako predavao.

Početkom drugog seta Novak je zatražio medicinski tajm-aut, odnosno masažu leđa i zadnje lože. Posle toga je napravio brejk za vođstvo 3:1. U nastavku seta je uspešno sačuvao prednost i poveo sa 2:0 u setovima. Treći gem je bio presudan u trećem setu. Skoro osam minuta je trajao gem u kome je Đoković oduzeo servis rivalu, a zatim priveo meč kraju.

Izvor i foto: Kurir.rs